Gıda ve Tohumculuk

Bitkisel saflığının korunması güvenilir ve sürdürülebilir tarım endüstrisi için önemlidir. Tohum manipulasyonlarında hava yolu ile bulaşın önlenmesine yönelik birincil koruma Laminar Akım Kabinleri, ikincil koruma temiz oda ortamlarının sağlanması ile mümkün olmaktadır. Metis Biyoteknoloji’nin hava akım ve yönlendirme teknolojilerini kullanarak geliştirdiği ürünler enerji verimliliği yanında uzun süreli çalışmalar için gürültü kontrollü ve ergonomik KONFORLU tasarımlardır.

GDO analizine yönelik DNA hazırlama ve PCR amplifikasyon kitlerinin üretimi yapılmakta ve eğitimleri verilerek laboratuvar akreditasyonu sağlanmaktadır.

Metis tarafından geliştirilmiş GDO analiz laboratuvarı validasyon gerekliliklerini tam karşılayan modüler üründür. Örnek kabulden analiz ve raporlama odasına kadar GDO analiz tesisleri kalite ve güvenlik anlayışındaki kurumlar için üst sınıf bir çözümdür.

Gıda dolum üniteleri hava temizliği ile ürünün korunmasının gerektiği en riskli bölümdür. Gıda tesisleri için geliştirilmiş gıda raf ömrünü uzatan sıfır kaçak HEPA fan filtre üniteleri markaların pazar güvenilirliğini koruyarak yüksek performans ve kalitede üretilmektedir.