HVAC

Temiz odalar Havadaki partküllerden arındırılarak ürün ve numunelerin korunmasını sağlayan kritik alanlardır. Biyolojik güvenlik gerektiren temiz odalar ise ürüne ek olarak personel ve çevrenin de korunmasının eklendiği daha kritik alanlardır. Bütün bu ortamlarda yüksek debilerde kullanılan hava enerji faktörleri de katıldığında çok değerli ve pahalı bir hava olmaktadır.

Enerji verimini katlarla ifade edilecek oranda arttıran mühendislik tasarımları ile her endüstriye uygun Metisafe HEPA fan modülleri, HEPA fan filtre sistemleri üstün teknolojik çözümlere sahiptir. Konvansiyonel çözümlerle karşılaştırıldığında iklimlendirme modülü entegre Metisafe ürünleri sadece enerji tasarrufu sayesinde ortalama 5 yıl içinde cihaz amortismanlarını sağlamaktadır.

HEPA filtreli Havalandırma sistemlerinde aşılmaya çalışılan en önemli konulardan biri de gürültüdür. Özgün mekanik tasarımlar ile muadillerine üstün gelecek seviyede düşürülmüş olan gürültü seviyesine ek olarak Metis aktif gürültü kontrol sistemlerini de teknolojileri arasına katmıştır. Metis moleküler araştırma laboratuvarlarında geliştirilmekte olan Heliosis mikrobiyal hızlı tespit sistemleri sayesinde havalandırma sistemlerinde online monitorizasyon yapabilen erken biyotehlike uyarı modülleri geliştirilme aşamasındadır.