Savunma ve Havacılık

Hassas optik ve elektronik cihazların kullanıldığı savunma ve havacılık sektöründe üretim ve bakım onarım hatları kritik temiz alanlar kullanılmaktadır. Metis ürün portföyünde mevcut mekanların temizlik kalitesinin artırmaya yönelik portatif hava temizleme cihazlarından kutu içinde kutu çözümlerinden modüler temiz oda modüllerine kadar çözüm seçeneği mevcuttur.

Metis Moleküler Laboratuvarları tarafından NBC (Nükleer, Biyolojik, Kimyasal) savunma teknolojileri için geliştirilmiş biyolojik tespit test kitleri ve cihazları mevcuttur.

Stratejik öneme sahip ulusal biyolojik savunma tesislerinden biyolojik güvenlik seviyesi yüksek (BGS-3 ve BGS-4) tesislerin Metis Biyoteknoloji’ye özgün sızdırmazlık katsayısı yüksek modüler tesisler özgün tasarımlarla tüm tesis cihaz gibi tasarlanarak gerçekleştirilmektedir. Titreşim dayanıklılığı BGS yüksek tesislerin kullanım veya doğal afetler sonrası performansını etkilediği için önemlidir. Bu teknolojisi sayesinde Metis Tır üstünde veya çekicilere bağlı mobil BGS yüksek laboratuvarlar üstün güvenlik sağlamaktadır.